Dr. KIM & PERESZTEGI HUNGAGU BIOGYÓGYÁSZAT

BIOGYÓGYÁSZAT alappillérei: 1. ázsiai gyógyászat, 2. ny-európai klinikai orvoslás, 3. természetgyógyászat, 4. táplálékkiegészitők, 5. gyógynövények. - Dunaszerdahely - +36-70-413-7492 - biogyogyaszdoktor@gmail.com

 

Segéd-Biogyógyász

TANFOLYAM

 

Ph.D. Sándor Peresztegi

- Dr. Kim & Peresztegi

Hungagu Biogyógyászat

(Rövidítése: KPHB)

 

Tanulmányi- és Vizsgaszabályzata

 

Malotejedská 539/18.

929 01 Dunajská Streda (Dunaszerdahely)

Slovenská Republika (Szlovákia)

 

Pridelené IČO (Azonosító Vállalkozói Szám): 46018468

DIČ (Adószám): 1083192506

 

A KPHB intézményében csak MAGYAR nyelvű oktatás folyik.

 © Ph.D. Sándor Peresztegi - Dr. Kim & Peresztegi

Hungagu Biogyógyászat

 

(Minden jog fenntartva)

  Ph.D. Sándor Peresztegi - Dr. Kim & Peresztegi Hungagu Biogyógyászat a Tanulmányi- és Vizsgaszabályzatát a következőkben határozza meg:

 

BEVEZETÉS

 

A Dr. Kim & Peresztegi Hungagu Biogyógyászat oktatásának minél tartalmasabb és hatékonyabb kitöltésében érvényesülnie kell a teljesítményelvnek a színvonal érdekében, ugyanakkor érvényesülhet a nagyobb hallgatói szabadság is.

A tanfolyam ismétlése, mint tanulmányi szankció itt nem létező fogalom, bár egy-egy tantárgy újbóli felvétele tanulmányi elégtelenség miatt szükségszerű előírás lesz. Azonban a továbbhaladás elvben a soron következő tanfolyamon is lehetséges lesz mind a törzsanyag, mind a fakultatív tantárgyak körében.

A Dr. Kim & Peresztegi Hungagu Biogyógyászat követelményrendszere átlagos munkateljesítmény mellett intenzív formában félév alatt teljesíthető. De ha a hallgató a megkívántnál kevesebbet teljesít, tanulmányainak befejezéséhez félévnél hosszabb időre lesz szüksége.

 

I.

ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

 

A Szabályzat hatálya

 

1.§

A Dr. Kim & Peresztegi Hungagu Biogyógyászat (a továbbiakban: intézmény) Tanulmányi- és Vizsgaszabályzatának (továbbiakban: Szabályzat) hatálya kiterjed az intézményben folyó (tervezett) alapképzés, a szakirányú továbbképzés magyar nyelven tanulmányokat folytató magyar és egyéb állampolgárságú hallgatók (a továbbiakban: hallgató) tanulmányi- és vizsgaügyeire.

A (tervezett) szakirányú képzés esetében az Intézményi Testületi Tanács jogköre eljárni, döntéseket hozni.

 

2. A tanulmányi és vizsgaügyekben eljáró

személyek és testületek

 

2. §

A Szabályzat rendelkezései szerint eljáró személyek:

- főigazgató

- igazgatók

- az Intézményi Testületi Tanács elnöke

- az Intézményi Tanulmányi Bizottság

A szabályzat rendelkezései szerint a legfőképpen eljáró személynek az intézmény főigazgatóját és az oktatási igazgatót kell tekinteni.

 

3. §

A hallgatók tanulmányi és vizsgaügyeiben első fokon az oktatókból és hallgatókból álló Intézményi Tanulmányi Bizottság (a továbbiakban Tanulmányi Bizottság vagy T. B.) jár el.

A Tanulmányi Bizottság 3 szavazati joggal rendelkező főből (amelyből 1 fő hallgató) áll.

A Tanulmányi Bizottság elnöke az Intézményi Testületi Tanács által választott oktató.

Az intézmény főigazgatója, amennyiben ezt az ügy megkívánja, tanácskozási joggal - további személyeket is meghívhat.

 

4. §

A Tanulmányi Bizottság maga határozza meg ügyrendjét a következők figyelembevételével:

a T. B. akkor határozatképes, tagjainak több mint a fele jelen van;

a T. B. határozatait egyszerű többséggel hozza. Szavazategyenlőség esetén az elnök szavazata dönt;

a T. B. döntései előtt szükség szerint kikéri az illetékes tantárgyfelelős (szakvezető) véleményét;

a T. B. egyes jogköreit - minősített többséggel - elnökére átruházhatja;

Az elnök az átruházott hatáskörben történő döntés előtt szükség szerint kikéri az illetékes tantárgyfelelős (szakvezető) véleményét;

A T. B. ügyrendjeiben az elnökre ruházhatja át a döntési jogot a következő ügyekben:

- tantárgyak felvételével, görgetésével, törlésével kapcsolatos engedélyezés,

- kihagyás, halasztás engedélyezése,

- félévismétlésre utasítás,

- felmentés tanulmányi és vizsgakötelezettség alól, az Intézményi Testületi Tanács állásfoglalása alapján.

 

5. §

A Tanulmányi Bizottság által hozott első fokú döntés ellen - a tanulmányi követelmények teljesítésére vonatkozó értékelés kivételével - a hallgató annak kézhezvételétől (tudomására hozásától) számított tizenöt napon belül halasztó hatályú fellebbezéssel élhet. A fellebbezést a főigazgatónak címezve a T. B. titkáránál kell benyújtani.

A tanulmányi követelmények teljesítésére vonatkozó értékelés - kivéve a sikeres vizsga javítása - ellen jogorvoslatnak helye nincs

A főigazgató által hozott másodfokú határozattal szemben további fellebbezésnek helye nincs.

 

3. Hallgatói jogviszony

 

6. §

A KPHB költségtérítéses képzésben részt vevő hallgatójává válni kizárólag felvételi eljárás keretében lehet.

Folyamatos hallgatói jogviszonya lehet annak, aki az első beiratkozás után a megfelelő időpontokban rendre eleget tesz a feltételeknek. Az intézmény minden egyes hallgatóval tanulmányi szerződést köt.

Ha a hallgató beiratkozott, de tanulmányait nem kezdi el, az intézmény a regisztrációs díjat (más néven foglalót) nem téríti vissza. Ez a szabály érvényes az oktatási-, a vizsga- és külön eljárási díjakra is.

Egy-egy vizsga követelményeinek teljesítéséhez a hallgató legfeljebb három vizsgalehetőséget vehet igénybe.

A tanterv kötelező (A típusú tantárgyak) vizsgáinak letétele során a hallgató nem szerezhet 12 elégtelen osztályzatnál többet.

A továbbhaladáshoz szükséges kritérium-feltételeket és szakmai gyakorlatokat teljesítenie kell a hallgatónak.

Annak a hallgatónak a jogviszonya, aki a felsorolt feltételeket nem teljesíti, elbocsátással megszűnik.

 

4. A tantárgyi struktúra

 

7. §

Az intézményben folyó alapképzésben és szakirányú továbbképzésben (a törvények által kiadott képesítési követelmények figyelembe vételével) az intézmény által kiadott képesítési követelmények tartalmazzák a képzési célt, a képzés időtartamát, szakképesítés megjelölését, azoknak a tantárgycsoportoknak a felsorolását, amelyek oktatása kötelező, a legkisebb összes óraszámot, az alap- és szakképzés, valamint az elméleti és gyakorlati képzés arányát, az esetleges szigorlati, illetve záróvizsga tárgyakból előírt kötelező vizsgákat, az előírt szigorlatokat, az ismeretek ellenőrzési rendszerét, a záróvizsga típusát, tantárgyait, és a szakdolgozat (diplomamunka) követelményeit.

A tantervben a következő típusú tantárgyak szerepelnek:

- kötelező tantárgyak („A típusú” tantárgyak),

- kötelezően választható fakultatív tantárgyak („B típusú” tantárgyak).

A tantervek a képesítési követelmények tartalmi előírásaihoz, az alkalmazott teljesítmény elismerési rendszerhez igazodva határozzák meg oktatási időszakonkénti bontásban a különböző típusú tantárgyakat, ezek összes óraszámát (elméleti és gyakorlati órák szerinti bontásban), valamint a hozzájuk rendelt számonkérést. A tantervben meg kell határozni a szakmai gyakorlatok időtartamát, beosztását, az ismeretek ellenőrzésének formáit és időpontját, valamint a záróvizsgára bocsátás részletes feltételeit és a diplomamunkára, szakdolgozatra vonatkozó előírásokat.

Az „A típusú" tantárgyak a képzési célban megfogalmazottak eléréséhez feltétlenül szükséges ismereteket tartalmaznak, azok teljesítése minden hallgatónak kötelező.

A „B típusú" tantárgyak elsősorban a későbbi szakmai specializálódást alapozzák meg és közülük kötelezően kell választani (kötelezően választható fakultatív tantárgyak).

A tantárgy programja meghatározza a tantárgy feladatát a szakképzés céljának megvalósításában, tananyagának rövid leírását - megjelölve az írott tananyagot és formáját, a képzési idő alatti óraszámát, leírja a tananyag feldolgozási formáinak (előadás, szeminárium, gyakorlat stb.) arányait, és tematikus felsorolásban tartalmazza a vizsgák követelményeit.

 

II.

A TANULMÁNYOKRA VONATKOZÓ

RENDELKEZÉSEK

 

1. A tanév időbeosztása

 

8. §

Az intézményben az oktatás általában féléves rendszerben folyik. Az félév általában szeptembertől a következő év január végéig, a vizsgaidőszak február végén esedékes. Az oktatás időbeosztását a főigazgató határozza meg az Intézményi Testületi Tanács jóváhagyásával.

A szorgalmi időszak 20 hét, s 3 hét felkészülési időszak után a vizsgaidőszakot 1 hét alatt le kell bonyolítani.

A tantermi órák időtartama legalább 45 perc. Minden tanóra után 15 perc szünetet kell tartani. Az esetleges ellenőrzések (zárthelyi dolgozatok, felmérések, részbeszámolók stb.) időpontját a tantárgyi követelményeknek kell tartalmazniuk.

 

2. A hallgató beiratkozási kötelezettsége

 

9. §

A hallgató köteles az intézmény vezetője által meghatározott időszakban beiratkozási kötelezettségének eleget tenni. A beiratkozás napja a főigazgató által a tanév időbeosztásában előre kijelölt nap. A beiratkozási időszak a szorgalmi időszak első hetének végéig tart.

Valamennyi hallgatói jogra kiterjedő jogviszony a beiratkozással jön létre, illetve újul meg. A felvett hallgató bármely képzésre csak személyesen iratkozhat be.

A beiratkozott hallgató számára az adott félév aktív, a tanulmányait szüneteltető hallgató számára az adott félév passzívnak tekinthető. Valamennyi hallgatói jogra kiterjedő hallgatói jogviszony a beiratkozással jön létre, illetve újul meg. A passzív félévben a hallgatói jogviszony - a jogszabályban meghatározott eseteket kivéve - szünetel.

A beiratkozást a hallgató előzetesen indokolt kérelmére a főigazgató későbbi időpontra engedélyezheti, de a kérelemhez csatolni kell annak indokát tanúsító igazolásokat. Az előzetes kérelemre történő beiratkozáskor külön eljárási díj számolható fel.

A beiratkozást elmulasztó hallgató a külön eljárási díj befizetése mellett a főigazgató engedélyével a szorgalmi időszak második hetének végéig iratkozhat be.

A hallgató - egyéb adminisztrációs és nyilvántartási feladatok teljesítése mellett hallgatói jogviszonyát leckekönyv megnyitásával kezdi.

A hallgató a beiratkozáskor leckekönyvébe felveszi az előírt tantárgyak nevét, a tantárgyfelelős nevét és a tantárgy óraszámát. A leckekönyv okirat, abban javítást - annak egyértelmű jelölésével - csak főigazgató végezhet.

A vizsgaidőszak lezárása után az Intézményi Testületi Tanács kijelölt tagja kiszámítja a tanulmányi átlagot, majd bevezeti a leckekönyvbe és a leckekönyv követelmények teljesítésére vonatkozó oldalát vagy oldalait lezárja.

 

10. §

Az intézményben a leckekönyv felvételének és leadásának szabályai a következők:

A hallgató a leckekönyvét annak megnyitásakor kapja meg. A tantárgyak leckekönyvbe való bevezetésének időszaka legkésőbb a félév első két hete, amelyeket a hallgató a tantárgyfelelősök által vezettet be. A hallgató legkésőbb a 2. hét utolsó napjáig leckekönyvét köteles leadni az oktatási igazgatónak. A leckekönyvbe felvett fakultatív tantárgyat a leckekönyv leadása után törölni nem lehet. A leckekönyvet a hallgató a vizsgaidőszak megkezdése előtt veheti fel az oktatási igazgatótól, ha a felvétel időpontjáig az esedékes vizsgadíjat befizette. A vizsgázott hallgató a leckekönyvét legkésőbb a vizsgaidőszak utolsó napját követő harmadik munkanapig köteles leadni az oktatási igazgatónak. A leckekönyvnek határidőn túli leadása esetén külön eljárási díjat kell fizetni.

Az intézmény a tantervi programokat és ajánlásokat valamennyi hallgató számára megadja.

A vizsgaidőszak lezárását követően azoknál a tantárgyaknál, ahol a hallgató a tantárgyi követelmények teljesítését igazoló aláírást és/vagy vizsgajegyet nem íratta be (nem szerezte meg) „NEM TELJESÍTVE" feliratú pecsét kerül beütésre.

 

 

11. §

Lehetővé kell tenni, hogy a kötelezően választható/fakultatív („B típusú”) tantárgyak kiválasztásához a hallgatóknak kellő idő (két hét) álljon rendelkezésükre.

Az intézmény köteles tájékoztatást adni a kellő számú jelentkező hiányában feltehetően nem induló fakultatív tantárgyakról. Fakultatív tantárgyat választani és felvenni a kiadott és érvényben lévő fakultatív tantárgyismertető alapján lehet.

Az adott félévre meghirdetett tantárgyakat az intézménynek indítani kell, ha a jelentkezők száma legalább 7 fő, ennél kevesebb jelentkező esetén a tantárgy indításáról a főigazgató dönt.

 

Kacsintás Folytatás a 2. oldalon

A tanfolyam nyomtatott anyagai:

Biomedical Journal - a Dr. Kim & Peresztegi Hungagu Biogyógyászat

1. Nemzetközi Tudományos-, Orvosi- és Biogyógyászati Folyóirata - (SOROZAT: a Segéd-Bio-Gyógyász Tanfolyam hivatalos Oktatási Csomagjának a részét alkotja) 1.000 HUF / 3 EUR / darab - önköltségi ár

2. Peresztegi Sándor: Az anatómia alapjai 10.000 HUF / 33 EUR / darab - önköltségi ár - 30 jelentkező esetén rendelésre kerül

3. ÖNGYÓGYÍTÁS - Az emberi test csodája - A rák gyógyítása 2.000 HUF / 7 EUR / darab - kedvező ár - jelenleg kapható

4. Vívj! Harcolj egészségedért 4.000 HUF / 14 EUR / darab - önköltségi ár - 30 jelentkező esetén rendelésre kerül

Csók

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 81
Tegnapi: 160
Heti: 646
Havi: 4 126
Össz.: 1 302 737

Látogatottság növelés
Oldal: OKTATÁS - tanfolyam
Dr. KIM & PERESZTEGI HUNGAGU BIOGYÓGYÁSZAT - © 2008 - 2024 - biogyogyaszdoktor.hupont.hu

Ingyen weblap készítés, korlátlan tárhely és képfeltöltés, saját honlap, ingyen weblap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »